Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları iscisonuc.saglik.gov.tr sayfasında

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları 5 bin 80’ni paklık vazifelisi, 3 bin 559’u güvenlik vazifelisi olmak üzere toplam 11 bin 317 daima emekçi alımı için ikinci gününde belli oluyor. Sağlık Bakanlığı kura sonuçları 28-29 Aralık 2022 tarihlerinde Bakanlığın Bilkent Yerleşkesinde saat 10.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında belli olacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI NE VAKİT?

11 bin 317 personel alımı için kura çekim tarihi 28-29 Aralık 2022 olarak belirlendi. Kuralar noter huzurunda sabah 10:00’da çekilmeye başlanacak ve saat 18:00’de sona erecek.

Kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya katılımcı alınmayacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI CANLI İZLE

KURA ÇEKİMİ NASIL SORGULANACAK?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ait listeler, atamaya ait bilgi ve dokümanlar ile öteki her türlü duyurular İdare Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

Kura sonuçları tıpkı gün saat 22:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANIKURA ÇEKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN İLLER

28 Aralık 2022 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan vilayetler:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:00’da Adana ili ile başlayarak vilayet trafik koduna nazaran sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

29 Aralık 2022 (Perşembe) günü kura çekilişi yapılacak olan vilayetler:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:00’da Kocaeli ili ile başlayarak vilayet trafik koduna nazaran sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir