Putin askerleriyle şampanya içip mesaj verdi

Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün halkının yeni yılını bir ulusa sesleniş konuşmasıyla kutladı.

Rusya’nın kendisini korumak için Ukrayna’ya savaş açtığını söyleyen Putin, Batı ülkelerinin de Ukrayna’yı kullandığını öne sürdü.

Putin’in konuşması milletlerarası kamuoyunda gündem oldu.

10 ayı aşkın bir müddettir devam eden savaş ile ilgili konuşan Putin, “Ukrayna’yı ve Ukrayna halkını kullanarak Rusya’yı zayıflatarak bölmeye çalışıyorlar” dedi. Rusya’nın Ukrayna’nın başşehri Kiev’e düzenlediği ve bir kişinin öldüğü ve 8 kişinin yaralandığı ataktan kısa bir mühlet yaptığı konuşmada Putin kamera önündeki askerlerle şampanya içerek yeni yılı kutladı.

20 yılı aşkın bir müddettir ülkeyi yöneten Putin’in en uzun konuşması olarak kayıtlara geçen bu konuşmada Putin, Donbas bölgesi ile ilgili olarak da “Bu savaşta tarih bizim yanımızda. Rusya bu savaşta kendi tarihi sonlarındaki insanları koruyor” dedi.

Putin konuşmasında, “Batı, Rusya’yı izole etmeye çalışıyor lakin başarısız oluyor. Bize yaptırım savaşı uygulayanlar bizim sanayimizin, ekonomimizin ve ulaşımımızın çakılmasını bekliyordu. Ama bu olmadı” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir