Büyük Birlik: 2015’e göre oyumuzu yüzde 100 artırmış olsak da beklentilerimizin altında kaldı

Cumhur İttifakı’nda yer alan Büyük Birlik Partisi (Büyük Birlik) Başkanlık Divanı, parti genel merkezinde bugün yaptığı toplantıda seçim sonuçlarını kıymetlendirdi.

Toplantının akabinde yapılan açıklamada, “14 Mayıs 2023 Tarihinde yapılan Milletvekili seçimleri sonuçlanmış ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tipe kalmıştır. Yapılan seçimde Parti Teşkilatlarımız, Milletvekili Adaylarımız ve topluluğumuz tüm imkanlarıyla çalışmıştır. Fedakarlıkla çalışan bütün arkadaşlarımıza en kalbi hislerle teşekkür ediyoruz” denildi.

Aldıkları oyun beklentilerinin altında olduğu belirtilen açıklamada, “Milletvekilliği seçiminde, kendi isim ve amblemimizle seçime girmiş olduğumuz son seçim olan 1 Kasım 2015 seçimine nazaran oyumuzu yüzde yüz artırmış olduğumuz halde, almış olduğumuz oy beklentilerimizin altında kalmıştır” sözlerine yer verildi.

‘TÜRKİYE, GLOBAL EMPERYALİZMİN ATILIMIYLA KARŞI KARŞIYA’

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tipinden sonra oy oranının tüm taraflarıyla değerlendirileceği aktarılan açıklama, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan en yakın rakibine yaklaşık beş puanlık bir fark atmasına karşın, seçim ikinci çeşide kalmıştır. Geldiğimiz bu noktada seçmenlerimize bir davette bulunmak istiyoruz: Pandemiden, pandeminin neden olduğu ekonomik krizden, bölgemizdeki savaşlardan, vatanımızın ayrılamaz bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini amaç alan terörden, son olarak yaşadığımız sarsıntı felaketinden etkilenen ülkemiz, seçimlerde, global emperyalizmin ‘Türkiye’de idaresi belirleme’ atağıyla karşı karşıya kaldı.

Geride bıraktığımız 5 yıllık süreçte, Türkiye’nin, Azerbaycan’da, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de, Ege’de, savunma sanayiinde, otomotivde, nükleer güçte, madencilikte, petrol ve doğalgaz arama çalışmalarında, aldığımız uzaklık ve kazanımlarının devam etmesi için, Cumhur İttifakı’na ve Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a takviyesinin son derece değerli olduğunu, seçmenlerimizin tercihlerini bu gerçeklerin ışığında belirlemeleri gerektiğinin altını çiziyoruz.”

Kararsız seçmenlere de seslenilen açıklamada, “Özellikle, birinci çeşitte kararsız kalmış, sandığa gitmemiş ya da Cumhur İttifakı dışında öbür bir tercihte bulunmuş olan, Türk Milliyetçilerini, Davacıları, vatanımıza, milletimize, kıymetlerimize bağlı vatandaşlarımızı, üstte belirttiğimiz konular ışığında tekrar düşünmeye, oy tercihlerini buna nazaran belirleyerek Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemeye davet ediyoruz” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir